عابس
 
نویسندگان
گروه سیاسی- رجانیوز:  شاید بتوان گفت پنج سال پس از فتنه 88 زمان مناسبی است تا به  بازخوانی مواضع علمایی بپردازیم که در آن برهه با شجاعت به میدان آمده و به افشای ماهیت فتنه گران پرداختند، لذا در هشتمین گزارش از این سلسه مطالب، گزیده ای مواضع فراموش نشدنی آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی را در سال 88 مرور می کنیم: 

 
 
پسرم از راه را مستقیم منحرف شده و با من ارتباطی ندارد/ اگر قابل هدایت نیست انشالله اسلام و انقلاب از شر او مصون بمانند
 
در همان روزهای نخست بعد از انتخابات 88 و در حالی که مهدی خزعلی فرزند ناخلف آیت الله، با مواضع شاذ و ساختار شکنانه خود به بهانه تقلب در انتخابات در آتش فتنه گران می دمید، آیت الله خزعلی در 28 خرداد 88 با صدور نامه ای سرگشاده که در رسانه ها بازتاب یافت، ضمن اعلام برائت از فرزند ناخلف خود نوشت:
 
خداوند متعال می‌فرماید «یا ایها الذین آمنوا ان من ازواجكم و اولادكم عدوا لكم فاحذروهم» و نیز تذكر می‌دهد «لا تجد قوما یومنون بالله و الیوم الاخر یوادون من حاد الله و رسوله و لو كانوا آباءهم او ابناءهم.» در این دو آیه ارجمندخداوند سبحان به ما تنبه می‌دهد اگر اولادتان با خدا و رسول كنار نیامدند از آنها احتراز كنید و آنها را دوست نداشته باشید.
 
مدت مدیدی است پسرم مهدی خزعلی از راه مستقیم منحرف شده درست در خط مقابل قرار گرفته هر چه نصحیت می‌كنم و برای هدایتش متوسل به اولیای خدا می‌شوم اثر نمی‌كند. با بعضی از علمای بزرگ صحبت كردم، فرمود دست نگه دار شاید به راه بیاید. دیگر كاسه صبرم لبریز شده، دیگر با او صحبت نمی‌كنم و حرف‌های نامناسب او را بر نمی‌تابم. ملت انقلابی عزیز همیشه در صحنه ما بدانند او از ما جدا هست و هر چه از من نقل كند، نپذیرند. با من ارتباطی ندارد ولی الان هم دعا می‌كنم خداوند به او توفیق دهد كه از راه انحرافی كه پیش گرفته است برگردد و گرنه خداوند مقتدر، اسلام و انقلاب و امام و رهبر و رئیس جمهور و مسلمین عزیز را از شر او مصون و محفوظ بفرماید.
 
 
مهدی هاشمی رادستگیر کنید 
 
آیت الله ابوالقاسم خزعلی عضو مجلس خبرگان رهبری پس از پایان کلاس تفسیر قرآن خود در ستاد نیروی هوایی سپاه در 21 شهریور 1388، در خصوص محاکمه فرماندهان آشوب های اخیر گفت: «یکی از سران فتنه آقای مهدی هاشمی است که دادستان موظف است هرچه زودتر او و دیگر سران اصلی فتنه را دستگیر و محاکمه کند.» 
 
وی همچنین از مسئولان امنیتی و قضائی خواست نسبت به افرادی که بر اثر تحریک احساسات دست به کاری زده اند، تخفیف قائل شوند
 
 
موسوی از ابتدا علاقمند به ولایت فقیه نبود/ کروبی مثل منتظری گول می‌خورد
 
ایشان در 10 مهر 89 در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه عواملی باعث شد سران فتنه اینگونه جلوی نظام بایستند، اظهارداشت: «موسوی از اول هم علاقمند به ولایت فقیه نبود و آقای دیالمه اشاره کرده که ایشان علاقمند به ولایت فقیه نیست و خودش را جا زده اما کروبی به این شکل نبود.»
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سطح فهم کروبی پایین است، تصریح‌کرد: «کروبی برای فوت امام (ره) ناراحتی بی‌نظیری از خود نشان داد اما چون فکرش مثل مرحوم منتظری کم است وی را گول می‌زنند مثل زمانی که با 300 میلیون شهرام جزایری گول خورد. وی با تأکید بر اینکه میرحسین از اول خودش را جا زد و تحریک برخی نیز در اقدامات وی نقش داشتند، متذکرشد: موسوی، کروبی و خاتمی به تحریک یک نفر روی کار آمدند و دختر و پسر آن‌ یک نفر نیز در این راستا حرکت می‌کنند.»
 
 
آیت الله خزعلی: به کروبی سیلی خواهم زد
 
 آیت‌الله خزعلی با رد درخواست کروبی برای دیدار با وی که به بهانه رفع کدورت‌ها مطرح شده بود در 18 مهر 89 گفت: من اگر در این مجلس حاضر شوم به کروبی سیلی خواهم زد.
 
 جهان نوشت: مهدی خزعلی، فرزند آیت‌الله خزعلی که مدتی پیش به دلیل همراهی با جریان فتنه از سوی بیت آیت‌الله خزعلی طرد شده است، از پاسخ قاطع پدر برای دیدار با مهدی کروبی خبر داده است. 
 
نماینده مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان كرد: فتنه گرانی که برای 22خرداد امسال تقاضای مجوز قانونی کرده‌اند را باید گفت، شما که مجوز نمی‌خواستید، چه شد؟، شما که مردم را کشتید، چه شد؟، اصلا این‌ها جرأت دارند که دیگر بیایند؟، بدانیم که این‌ها برای 22خرداد آدم کشی و اغتشاش را می‌خواهند.
 
 
پدر خاتمی می گفت سر من غرب زده و خطرناک است
 
ایشان در شب های هشتم، نهم و دهم محرم 1388 در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی در بیان خاطره ای از پدر سید محمد خاتمی گفت که "در زمانی که سید محمد خاتمی به سمت وزارت ارشاد منصوب شد برای عرض تبریک به خدمت حضرت آیت‌الله خاتمی (پدر محمد خاتمی) رفتیم که با ناراحتی ایشان مواجه شدیم و ایشان گفت که "خطرناک است، پسر من غربزده است.
 
آیت الله خزعلی در ادامه سخنانش اضافه کرد که "متا سفانه در دوره ای افرادی غرب زده، رئیس جمهور شدند که باعث شدند کشور پسرفت کند. در جلسه ای 3 نفره که من و آیت الله جنتی در خدمت یکی از بزرگان بودیم. آیت الله جنتی گفت ما در شورای نگهبان به خاتمی رای دادیم و پشیمان هستیم." 
 
 
کسی دلسوز‌تر از آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید
 
آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی در مراسم تشییع پیکر پاک سردار شهید برونسی، در اردیبهشت 1390 اظهار داشت: اگر کسی 20 میلیون که نه اگر 40 میلیون نیز رای بیاورد اما ولی‌فقیه آن را تنفیذ نکند آن 40 میلیون رای برای آن شخص اعتباری به همراه ندارد. 
 
عضو مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: در عصر حاضر رئیس و امام جامعه اسلامی شخصیتی است که امام راحل (ره) در مورد شخصیت ایشان می‌فرمایند "اگر دنبال شخصی دلسوز برای انقلاب اسلامی هستید کسی دلسوز‌تر از آقای خامنه‌ای پیدا نمی‌کنید " و حتی نیز امام راحل تاکید کردند " تا آقای خامنه‌ای هست دلواپسی نداشته باشید "
  

 موسوی و کروبی عامل توهین به امام حسین(ع) بودند/ برخی با عملکرد غلط فرزندانشان برخورد نکردند

 
آیت‌الله خزعلی چندی قبل نیز در اسفند 1392 در برنامه تلویزیونی «شناسنامه» در مورد فتنه گران اظهار داشت: سال 88 عکس امام(ره) را پاره کردند و به امام حسین (ع) توهین کردند. این کارها را میرحسین و کروبی انجام دادند و الان هم دل ما از دست این‌ها داغدار است.
 
آیت الله خزعلی در مورد پدیده آقازادگی هم اظهار داشت: آقازادگی برای عده‌ای خاص است که در انقلاب بد رفتار کردند. در این بین افرادی هم بودند که از رفتار فرزندان خود تبری جستند اما عده‌ای هم با فرزندان خود، با پسران و دخترانشان خوب رفتار می کردند و توجهی به کارهای آن‌ها نداشتند.
 
وی در مورد عملکرد مهدی خزعلی هم اظهار داشت: مهدی می‌گفت من می‌خواهم با مخالفین اسلام مبارزه کنم، من هم می گفتم یکی از مخالفین اسلام همان کسی است که از شما پشتیبانی می‌کند، چرا او را مذمت نمی‌کنید؟ در نهایت هم از او خواستم به منزل من نیاید. من حاضرم بدنم را قطعه قطعه کنند اما دین از دست نرود به همین دلیل هم به مهدی گفتم راهی به منزل ما ندارد البته هنوز هم او را دعا می کنم و از خدا می خواهم پسر گمراه من را به سمت هدایت ترغیب نماید. حیفم می آید او به جهنم برود.
 

[ دوشنبه 15 دی 1393 ] [ 12:37 ب.ظ ] [ سرباز ولایت ]
.: Weblog Themes By salehon :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات